Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Bachova květová terapie

ROZPIS BACHOVÝCH ESENCÍ VE ZKRATCE

Důležité je přesně rozpoznat, jak se cítíme. Následuje abecední seznam jednotlivých Bachových extraktů spolu s údaji, jakým záporným emocím a psychickým stavům odpovídají. Je vhodné si poznamenat, které z nich vystihují vaše současné vnitřní rozpoložení.
 

 
 

Bachova květová terapie

Co jsou to Bachovy květy? ( Esence )
Systém Bachových květů se dá označit jako "léčba reharmonizací vědomí". Přivádí nás do části osobnosti, kde běží životní energie po špatné koleji nebo, kde je blokovaná a pomáhá nám dojít do kontaktu s naší celistvostí a naším pravým pramenem energie. Jádrem této léčby je spuštění našeho samoléčebného procesu.

 
 

Účinky Bachových esencí

ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ
Negativní potenciál:
Přecitlivělost na své okolí, slabá vůle, otrocká úslužnost. Slabost vlastní vůle, přemrštěná reakce na přání druhých. Jeho dobromyslnost je často využívána, neumí říct ne.

 
 

BACHOVY KVĚTY

Jedná se o systém, který je známý jako Bachova květinová terapie, pracuje s elixíry vyrobenými z květů a krystalů. Denním používáním může člověk sladit různé konflikty, jako je strach, stres, úzkost, deprese apod.
 

 
 

Příprava Bachových květových esencí II.

Příprava květových esencí - den předem
Den před tím, než budeme připravovat esenci si vyjasníme třeba to, kde na více než čtyři hodiny zaparkujeme. Ověříme si, zda máme dost pohonných hmot, vezmeme s sebou něco vhodného k pití a jídlu a podložku na sezení.

 
 

Příprava Bachových květových esencí I.

Co potřebujeme k přípravě květových esencí
Dr. Bach doufal, že k jeho esencím bude mít přístup každá domácnost a návody k přípravě odkázal veřejnosti, aby si esence podle nich mohl připravit každý. I když z časových důvodů jistě nepřipadá v úvahu připravit si celý soubor esencí, již příprava jediné z nich je jedinečnou příležitostí, jak vstoupit ve spojení s přírodou a posloužit vlastnímu zdraví.

 
 

BACHOVY KVĚTY PŘED I PO PORODU

Také jste těsně před porodem nebo po porodu a nevíte co se sebou? Máte strach a cítíte nejistotu ? Nepoznáváte se ve svých emocích a reakcích? Šílí z vás vaše okolí a nejvíc ubližujete těm, co máte nejraději? Potom vám doporučuji níže uvedený kurzík, který vás jistě uvede do pohody.
 

 
 

BACHOVY ESENCE - LÉK NA ŠPATNOU NÁLADU

Souhlasíte s názorem, že nemoci, a vůbec všechny neduhy těla, pocházejí z psychické nepohody? Že pokud je odstraněna právě tato „závada“, má to blahodárný vliv na fyzické zdraví? Pokud jste odpověděli ano, pak pro vás jsou ty pravé Bachovy esence. A jsou tu vlastně i pro ty, kteří by odpověděli záporně :-)

 
 

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE PRO ZVÍŘATA

Hlavním důvodem, proč se květové esence čím dál víc používají v léčbě je fakt, že za každou nemocí nebo neduhem stojí náš psychický stav. Osobnost a temperament každého jednotlivce je určujícím klíčem při výběru správné esence. Nabízí se tak otázka, jestli jsou květové esence vhodné i pro zvířata.

 
 

BACHOVA TERAPIE

Zaplavují naše vědomí, naši celou bytost svou vibrací a energií. Pomáhají nám žít v přítomnosti a uvědomovat si své chování a své reakce na všechny události našich dní. Pomáhají nám žít vědomě. Esence dokáží pomoci léčit tyto negativní emoce u lidí, zvířátek, rostlinek.Mohou je užívat malé děti a těhotné, kojící ženy, esence se mohou užívat ke všemu, co užíváte ( léky, bylinky apod.). Nejsou žádné kontraindikace. Žádné závislosti apod.