Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

ARACHNOFOBIE

 

 

PavouciStrach z pavouků - arachnofobie
Strach z pavouků většinou vzniká již v dětství nějakým traumatickým zážitkem, ten je většinou později vytěsněn do podvědomí, ale negativní pocit zůstává. Často má na vznik arachnofobie vliv také okolí postiženého - ve většině případů, kdy jeden z rodičů trpěl arachnofobií, dítě si osvojilo jeho chování a onemocněním trpělo také. 

 

Arachnofobie spočívá v extrémním strachu z pavouků, v mnoho případech ale postiženým stačí jen náznak přítomnosti pavouka např. pavučina nebo obrázek pavouka a může nastat panický stav.

Při záchvatu se opět nemocný může cítit malátný, ochromený, objevuje se bušení srdce, obtíže s dýcháním, návaly horka a chladu, pocení, sucho v ústech či třas.

Strach z pavouků se léčí terapií pod dohledem psychologa či psychiatra.

Míváte migrény nebo jiné bolesti? Bojíte se tmy nebo třeba pavouků? Ve stresové situaci se dusíte a od problémů vždy utíkáte, místo abyste je řešili?

Podle zastánců hlubinné abreaktivní psychoterapie může být příčinou zážitek z doby, kdy jste ještě nemluvili. Tato metoda nás má vracet do minulosti a skrze znovuprožití vzpomínky řešit současnost.

Část těla: psychická

Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná

Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace

Věk: děti, dospívající, dospělí, senioři

 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

 
loading...