Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

JAK SE ZBAVIT NADBYTEČNÉHO TUKU?

 

 

Recept je skutečně jednoduchý. Stačí se řídit následujícími řádky.

 

1. cvičit
2. stravovat se racionálně
3. používat dietní doplňky

Cvičení musí zahrnovat dvě základní aktivity:

a) vytrvalostní
b) silově vytrvalostní

   Vytrvalostní cvičení je určeno k prevenci aterosklerózy a k odstranění podkožního tuku na končetinách. Intenzita nesmí překročit 65 % maximální individuální tepové frekvence, zato musí trvat alespoň 40 minut a po dosažení určité úrovně fyzické zdatnosti by měla být realizována minimálně 2x týdně. Lze střídat jogging, chůzi, aerobik, kalanetiku a jízdu na kole.

   Silově vytrvalostní cvičení je určeno k nahrazení tuku svalovou hmotou. Pokud se jenom posiluje, většinou se nesnižuje tělesná hmotnost, což je "viděno s nelibostí" až do té doby, než dotyčná zjistí, že se zpevnila, že má méně centimetrů v pase.

   Oba dva základní typy cvičení lze realizovat i v domácím prostředí! Domácí bicyklový ergometr již není tak ekonomicky nedostupný, ribstol se šikmou lavičkou také ne, totéž platí i o jednoručních činkách.

   Cvičení, alespoň v jeho prvních obdobích, nesmí být provázeno zvýšeným příjmem energie, a to dokonce ani ne ve formě proteinů, například v podobě libového masa. V průběhu prvních několika měsíců po zahájení pravidelného cvičení je základní podmínkou změna způsobu stravování.

Konkrétní změny ve stravování lze formulovat do následujících doporučení:

   Pro kondičně či jen rekreačně nárazově cvičící ženy jsou vhodné pouze některé doplňky. Základní nutností je pravidelné použití polyvitamínových doplňků s obsahem minerálních látek. A to tím více, čím hůře se stravujete a čím jste starší případně i "nemocnější". Přestože konzumace většího množství vápníku vás nezachrání před osteoporózou samo o sobě, je mírně vyšší příjem nutný už i proto, že nebudete pít mléko a že je to prevence rakoviny tlustého střeva ( zdrojem vápníku je mák, semínka a ořechy ). Nemusíte mít obavy, že zvýšený příjem vitamínů skupiny B vede k tloustnutí. Není-li k tomu nezbytná energie, není z čeho tloustnout. Zvýšený pocit hladu je důkazem toho, že se stav organizmu normalizuje (směrem k lepšímu, pochopitelně).

   Poměrně zajímavé a účinné jsou látky, které se označují jako "spalovače tuku". Pro začátek je vhodný především ALOE VERA GEL a produkty obsahující látky, které spalují tuky a brání usazování nových. Jde o přípravek GARCINIA PLUS. Oba tyto produkty lze zakoupit v našem e-shopu.

   Často je nadváha způsobena ve tkáních zbytečně zadržovanou vodou. K jejímu odstranění lze použít lymfatickou masáž a "přírodní diuretika" - např. kombinaci čaje z březového listí s vyššími dávkami vitamínu C.

 • Přestaňte se stravovat jako váš partner, pokud se on stravuje neracionálně.
 • Prostudujte a realizujte opatření pro racionální výživu, především zkuste realizovat systém "stravování podle krevních skupin".
 • Zvyšte podíl syrové stravy - kromě přirozených výživových zdrojů zvyšte i konzumaci nezbytné vlákniny.
 • Zvyšte příjem neslazených tekutin.
 • Zaměňte minimálně polovinu bílkoviny obsahujících potravin živočišného typu za rostlinné - tím docílíte vyššího příjmu vlákniny.
 • Přestaňte pít mléko - konzumujte pouze zakysané mléčné produkty s co nejmenším množstvím tuku (např. zakysané podmáslí, "nastavené" netučným živým jogurtem) a snižte příjem tučných tvrdých i tavených sýrů.
 • Přestaňte jíst smažené pokrmy.
 • Přestaňte jíst čokoládu.
 • Přestaňte "mlsat" drobné sladkostí nebo sušenky.
 • Nejezte tukové pečivo a cukrářské produkty, kde je cukr a mnoho tuku.
 • Používejte doporučené potravní doplňky.
 • Není vhodné zcela vyloučit tuk - ten je však přirozeně obsažen v semínkách a ořechách. Malé množství kvalitního za studena lisovaného olivového oleje na salátech je postačující.


 • Jaké potravinové doplňky? K zvýšení metabolismu přispívají i mořské řasy s obsahem jódu KELP.

  Iva Hédlová
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.83 (3 hlasů)

 
loading...