Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Čaje a nápoje

NA CO VŠECHNO JE DOBRÝ ZELENÝ ČAJ

zelený čajStačí 2 až 3 šálky denně a i zubní kaz se vám vyhne obloukem. Sušené voňavé lístky zeleného čaje jsou zásobárnou zdraví a krásy v jednom. Katechiny, saponiny, alkaloidy a vitamíny blokují množení rakovinnových buněk a virů a blahodárně působí i na nehty a pokožku.

 
 

DOMÁCÍ OSVĚŽUJÍCÍ ČAJE

Připravují se z domácích rostlin a do určité míry nahrazují čínský čaj. Jsou dobrým občerstvujícím nápojem. V naší flóře je řada rostlinných druhů vhodných k nahrazení čínského čaje. Do čajových směsí se používají i některé léčivé rostliny. Užíváme-li je ve správném množství a ve vhodné době, vyhneme-li se návyku na některé léčivé druhy, není námitek proti jejich použití. Jinak vzniká nebezpečí, že si organismus na léčivý druh zvykne a v době nemoci na léčivo tak dobře nereaguje.

 
 

Jak vynechat denní kávu aneb Špaldové kafe

Jistě jste se už mnohokrát zamýšleli nad tím, zda žijete zdravě, Váš jídelníček nepostrádá vitamíny a zda dodržujete pitný režim. Zdá se mi, že je člověk v dnešní době čím dál víc nucen zabývat se problematikou zdraví, protože těch stresorů stále přibývá. My si to sice uvědomujeme, ale je to pro nás časově náročné.

 
 

NĚCO O KÁVĚ

Pravlastí kávy je s největší pravděpodobností Etiopie (provincie Kaffa), kde se ještě v současné době nachází divoce rostoucí keře kávovníku. Odtud byl nejspíše přenesen ve 13. a 14.století válečníky při vojenských taženích do Jemenu, kde byl vysazen na terasovitá políčka a dále kultivován.