Iva Hédlová - alternativní terapeutka, mistr reiki

Relaxace

ŠTĚDROVEČERNÍ VĚŠTĚNÍ

Kromě rozkrajování jablíček, pouštění svíček v ořechové skořápce po vodě, házení pantoflem či lití olova byly ještě jiné, méně známé obyčeje. 

 
 

TEST SCHOPNOSTI ZVLÁDNOUT STRES

Dva lékaři – Američan a Čech ( Harrison M. Black, M.P., Ph.D a Prof. MUDr. Pavel Jansa, DrSc. ) sestavili na základě vlastních zkušeností a s využitím zahraničních a domácích zdrojů testy s bodovým hodnocením. Sami si prověříte funkci jednotlivých orgánů, sílu svých pohlavních hormonů, schopnost vzdorovat stresu, alergiím, cukrovce atd.

 
 

JAKÝM JSEM VLASTNĚ PARTNEREM ?

Samota je pocit, po kterém toužíme ve chvíli, kdy se náš život partnerský stává takříkajíc neúnosným. Na vině může být stereotyp, cvičně zvaný „ponorková nemoc“. A protože každý vztah jednou nachladne a na čas churaví, je více než přínosné chystat si do zásoby potřebné imunitní prostředky...

 
 

TEST – JAK SILNÉ JSOU VAŠE POHLAVNÍ ORGÁNY ?

Pohlavní orgány jsou produktem ženské pohlavní žlázy – vaječníku anebo mužské pohlavní žlázy – varlete. Utvářejí a řídí funkci vlastních pohlavních orgánů a navíc se díky jim formuje i typická tělesná stavba a psychika žen a mužů. 

 
 

VZKAZ ŽENÁM !

Dnes tu máme něco pro zasmání do rubriky Relaxace. Prosíme neberte to moc vážně, spíše jen jako připomenutí, že mužský a ženský mozek opravdu fungují rozdílně. A třeba i vymyslíte nějaký "vzkaz mužům" ;-)

 
 

JEDEN IDEÁLNÍ DEN NORMÁLNÍ ŽENY

Ideální den08.15 probuzení jemným polibkem a obejmutím
08.30 váha ukazuje o 1 kilo míň než včera
08.45 snídaně v posteli, káva, čerstvý orange džus a koláčky ... 

 
 

CO SDĚLUJE POLOHA, V NÍŽ SPÍME

spánekJednoduchý test, který o nás může mnohé říci. O povaze člověka vypovídá mnohé: jeho zvyky, preference, chuťové nebo jiné náklonnosti. Zdá se, že i poloha, v níž člověk obvykle spí, může prozradit nějaké to tajemství o našem chování a způsobech.

 
 

Velikonoce

Velikonoce - zvyky a tradiceVelikonoce či pascha (z lat. Pascha < řec. πάσχα pascha < hebr. פֶּסַח‎ pesach přechod) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem {Katechizmus katolické církve čl.1166-1171}, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování.

 
 

RELAXAČNÍ METODY

Cestování po těle
Uvědomte si vnitřek svého těla. Projděte ho od špiček prstů u nohou až k temeni hlavy. Jestliže zjistíte v některé části těla napětí, uvolněte ho. Pokud by se vám to nedařilo, napětí naopak poněkud zvyšte, a teprve pak nechte příslušnou část těla uvolnit ...

 
 

RELAXACE MÁ SMYSL, STAČÍ 10 MINUT DENNĚ

Cítíte se pořád unavení? Nejspíš neumíte efektivně odpočívat. Zabíjíte dvě mouchy jednou ranou, u televize žehlíte, pletete a ještě se hádáte s partnerem či partnerkou. Tím, že odpočinek, cizím slovem „relaxaci“, zanedbáváte, ubližujete sami sobě a časem pocítíte následky svého přepínání.

 
 

Štědrý den

Štědrý den, který připadá na 24. prosince, je posledním dnem přípravy na vánoční svátky. Ve středověku se jednalo o poslední den roku, který začínal právě na slavnost Narození Páně 25. prosince. Se Štědrým dnem je spojeno množství předkřesťanských i křesťanských zvyků a pověr.

 
 

10 NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH OBJEVŮ 20. STOLETÍ

Výzkum a vývoj ve 20. století přinesl v mnoha oblastech některé doslova přelomové objevy, které dokázaly zásadním způsobem ovlivnit a předznamenat směr dalšího vývoje celého lidstva.

 
 

BOLESTI NOHOU - RADY PŘED DOVOLENOU

Nohy nás nosí celý den, a proto jim musíme věnovat stejnou péči jako například rukám, vlasům nebo pleti. Jejich důležitost si zvlášť' uvědomíme ve chvíli, kdy se dostaví nejrůznější potíže - křečové žíly, zarůstání nehtů, kuří oka a jiné zdravotní problémy. Těm však můžeme předejít.

 
 

JAK NETRPĚT HLADY PŘI CESTĚ NA DOVOLENOU

O prázdninách mnozí vyrazí na dlouhé cesty do zahraničí a ne každý přitom využije možnost cestovat letadlem. Jelikož při mnohahodinových jízdách autem či autobusem je třeba počítat s přestávkami na občerstvení, nabízejí se dvě možnosti - zastávky v motorestech nebo příprava vlastního jídla.

 
 

PESTRÝ PODZIM ŽIVOTA

Zdroj: freeimages.comVěk, kterého se člověk může potencionálně dožít, dnes vědci kladou do rozmezí 110 až 120 let. Takového věku však dosahují jen nemnozí.

 
 

CHŮZE S HŮLKAMI - NORDIC WALKING

.. aneb nikdy není pozdě. Chůze s hůlkami - Nordic Walking - je příjemný pohyb, který může vykonávat nejen mladý, zdravý jedinec, ale i senior (ka). Sama jsem dlouho váhala a každá výmluva o nedostatku času aj. mi byla dobrá jako zdůvodnění, proč se nemohu i přes své zdravot. problémy (kardiak, diabetik, revmatik aj.) víc pohybovat...

 
 

POTŘEBUJÍ SENIOŘI VÍCE VITAMÍNŮ?

V přednáškách 6. mezinárodního sympozia Společnosti pro aplikovaný výzkum vitaminů, konaného v květnu 2004 v Bonnu, zazněly na tuto otázku vesměs kladné odpovědi. Obecně platí, že u seniorů jsou příčinami deficitu vitaminů jednostranný způsob výživy, četné akutní i chronické nemoci, vyšší spotřeba cigaret a alkoholu a dlouhá a někdy nekontrolovatelná spotřeba léků.

 
 

Sportování a fyzická aktivita ve stáří

Zásady zatěžováni ve stáří se musí odvíjet od morfofunkčních involučních změn. Obecně dochází k různě rychlému stárnutí orgánů a tkání, k poklesu funkčních kapacit tělesných systémů se snižováním ekonomiky jejich práce, k poklesu jejich adaptabilitv, rychlejší únavnosti, delší době potřebné k regeneraci. Obecně platná zásada, že "funkce tvoři orgán" je zde akcentována.

 

 
 

Stáří - vysvětlíme Vám

Zavíráte občas oči a s úsměvem na tváři přemýšlíte, jaké by to bylo, kdybyste byli ještě úspěšnější, bohatší, uznávanější? Zkusili jste se někdy takhle příjemně zasnít a představovat si, že jste staří? Nejspíš ne. "Každý by chtěl žít dlouho, ale nikdo nechce být starý." Při vyslovení slova "stáří" se v podvědomí okamžitě vybaví nemoc, strádání nebo smrt.

 
 

STÁŘÍ

Pokud jednoho dne mě uvidíš starého, pokud se zašpiním při jídle a nebudu se umět obléci ... měj se mnou trpělivost, vzpomeň si na časy, kdy jsem to učil já tebe. Pokud budu mluvit a stále opakovat to samé ... nepřerušuj mě, poslouchej. Když jsi byl malý, musel jsem ti každý večer vyprávět tu samou pohádku. Když se nebudu chtít umýt, nezahanbuj mě ... vzpomeň si jen, kolik důvodů jsem si musel vymyslet, abych dostal do koupelny tebe.
 

 
 
nacita se...