Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Senior club

CHŮZÍ PROTI DEMENCI

Zaručený lék proti postupující demenci : Obyčejná chůze. Pravidelné procházky snižují riziko demence u starých lidí. Nezávisle na sobě to zjistily dvě skupiny vědců, jejichž studie otiskl časopis Journal of American Medical Association.

 
 

PESTRÝ PODZIM ŽIVOTA

Zdroj: freeimages.comVěk, kterého se člověk může potencionálně dožít, dnes vědci kladou do rozmezí 110 až 120 let. Takového věku však dosahují jen nemnozí.

 
 

CHŮZE S HŮLKAMI - NORDIC WALKING

.. aneb nikdy není pozdě. Chůze s hůlkami - Nordic Walking - je příjemný pohyb, který může vykonávat nejen mladý, zdravý jedinec, ale i senior (ka). Sama jsem dlouho váhala a každá výmluva o nedostatku času aj. mi byla dobrá jako zdůvodnění, proč se nemohu i přes své zdravot. problémy (kardiak, diabetik, revmatik aj.) víc pohybovat...

 
 

POTŘEBUJÍ SENIOŘI VÍCE VITAMÍNŮ?

V přednáškách 6. mezinárodního sympozia Společnosti pro aplikovaný výzkum vitaminů, konaného v květnu 2004 v Bonnu, zazněly na tuto otázku vesměs kladné odpovědi. Obecně platí, že u seniorů jsou příčinami deficitu vitaminů jednostranný způsob výživy, četné akutní i chronické nemoci, vyšší spotřeba cigaret a alkoholu a dlouhá a někdy nekontrolovatelná spotřeba léků.

 
 

Sportování a fyzická aktivita ve stáří

Zásady zatěžováni ve stáří se musí odvíjet od morfofunkčních involučních změn. Obecně dochází k různě rychlému stárnutí orgánů a tkání, k poklesu funkčních kapacit tělesných systémů se snižováním ekonomiky jejich práce, k poklesu jejich adaptabilitv, rychlejší únavnosti, delší době potřebné k regeneraci. Obecně platná zásada, že "funkce tvoři orgán" je zde akcentována.

 

 
 

Stáří - vysvětlíme Vám

Zavíráte občas oči a s úsměvem na tváři přemýšlíte, jaké by to bylo, kdybyste byli ještě úspěšnější, bohatší, uznávanější? Zkusili jste se někdy takhle příjemně zasnít a představovat si, že jste staří? Nejspíš ne. "Každý by chtěl žít dlouho, ale nikdo nechce být starý." Při vyslovení slova "stáří" se v podvědomí okamžitě vybaví nemoc, strádání nebo smrt.

 
 

STÁŘÍ

Pokud jednoho dne mě uvidíš starého, pokud se zašpiním při jídle a nebudu se umět obléci ... měj se mnou trpělivost, vzpomeň si na časy, kdy jsem to učil já tebe. Pokud budu mluvit a stále opakovat to samé ... nepřerušuj mě, poslouchej. Když jsi byl malý, musel jsem ti každý večer vyprávět tu samou pohádku. Když se nebudu chtít umýt, nezahanbuj mě ... vzpomeň si jen, kolik důvodů jsem si musel vymyslet, abych dostal do koupelny tebe.