Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

JEDNODENNÍ DETOXIKAČNÍ PROGRAM

 

 

Při této kúře doporučujeme pro větší efekt pít pouze ovocné džusy (s výjimkou mrkvové šťávy, která působí regeneračně na játra). Je dobré zůstat po celý den u jednoho nápoje, abychom trávicí ústrojí nezatěžovali příliš a dopřáli mu co největší odpočinek.

 

Měli byste se snažit pít denně nanejvýš tři 230 ml sklenice vámi zvoleného ovocného džusu a každou dávku ředit 115 ml vody. Ředění se doporučuje z toho důvodu, že čerstvé šťávy (a zejména ovocné) jsou bohaté na přírodní cukry, a přijímáme-li je na prázdný žaludek, mohla by se nám trochu zatočit hlava. Kromě toho byste měli vypít 2 litry jiných tekutin. Bližší informace o doplňkové péči o zdraví během dne si řekneme příště.

 

Vyberte si jeden džus z naší nabídky a před zahájením kúry se ujistěte, že máte doma dost surovin na celý den. Některé ovoce se v zimě těžko shání.

 

Nákupní seznam (každé uvedené množství stačí na celodenní dávku džusu z daného ovoce - zeleniny):

 

Jablka 900 g

Mrkev 1,4 kg

Hroznové víno 900 g

Grapefruit 5 velkých kusů

Mango 6 středně velkých kusů

Meloun 2 středně velké

Pomeranče 900 g

Papája 3 velké kusy

Broskve 1,1 kg

Hrušky 900 g

Ananas 3 velké kusy

Jahody 900 g

 

PROGRAM

 

Probuďte se!

 

Celodenní program začíná a jeho cílem je vás jemně pročistit. Jakmile se probudíte, vypijte sklenici vody s vymačkanou šťávou z citronu. Je to nejvhodnější zahájení půstu, které pročistí vaše střeva.

 

Nezávazná doplňková činnost:

Tělní masáž zakončená teplou a studenou sprchou. Potom své tělo pořádně promasírujte ručníkem směrem shora dolů - povzbudí to váš krevní oběh a lymfatický systém.

 

Snídaně

 

Teď už je čas na Váš první džus. Vezměte asi 230 ml zředěné šťávy. Máte-li po ránu žízeň, pijte buďto čistou vodu, vodu s vymačkanou šťávou z lunetky nebo bylinkový čaj: zkuste heřmánkový, citrónový nebo šípkový - ty mají zklidňující a čistící účinky.

 

Oběd

 

Kdykoliv Vám váš vnitřní časoměr říká, že je čas k obědu, vypijte další 230 ml dávku zvoleného džusu. Máte-li odpoledne žízeň, pijte čistou vodu, vodu z limetkovou šťávou nebo bylinkové čaje.

 

Nezávazná doplňková činnost:

Sauna nebo turecká koupel, masáž.

 

Večeře

 

Pokud se vám podařilo udržet hlad na uzdě, je teď čas slavnostně završit váš půst poslední 230 ml dávkou zředěného džusu. Máte-li stále žízeň, pijte vodu, vodu se šťávou z lunetky nebo bylinkové čaje.

 

Nezávazná doplňková činnost:

Před spaním koupel s hořkou solí (pokud jste si odpoledne nedopřáli saunu nebo tureckou koupel).

 

Poslední věc před spaním

 

Dopřejte svému zažívacímu traktu ještě jedno příjemné pročištění a vypijte sklenici vody s citrónovou šťávou. A pak rychle do postele - ať jste ráno zase svěží.

 

 

Autor: Iva Hédlová podle Caroline Wheater (Džusy pro zdraví)

 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (4 hlasů)